Finax NEVÝHODY (!?) a ako na investovanie bez daní?

S investovaním sú často spojené nielen poplatky, ale aj dane. Finax je však odpoveďou na to, že sa to dá aj bez nich. Môžete investovať od 20€ mesačne a čerpať z množstva výhod, vďaka čomu môže každý investor maximalizovať výnos a dosiahnúť skutočné zisky. Má však Finax aj nejaké nevýhody? Hľadali sme za vás.

Ešte nepoznáte Finax?

Finax ponúka jedinečné riešenia. Zameraný je na transparentný model investovania do konkrétnych ETF – širokého akciového koša a konzervatívneho dlhopisového portfólia. Bez poplatkov za nákup/predaj, zhodnotenie, rebalansovanie a pod. Ponúka automatické rebalansovanie pre všetky účty pre dosiahnutie maximálneho výnosu.

Ako na investovanie bez daní

Zo strany Finaxu sú rebalansing a ostatné zložky riadenia portfólií vykonávané tak aby boli oslobodené od dane v súlade so zákonmi SR. Môžete tak mať riadené portfólio. Každá investícia je rozložená do tisícok podielov firiem a spoločností po celom svete, vďaka čomu je riziko minimálne.

Finax si vyskúšali aj na Nákupnej poradni, kde uvádzajú výhody a našli aj Finax nevýhody. Obsahuje aj všetky informácie o tom, ako Finax funguje a čo ponúka.